Falken Lastikleri İnceleme

Falken lastikleri, pahalı fiyat etiketi olmadan yüksek performanslı veya her türlü araziye uygun bir model arayan sürücüler için mükemmel bir seçenektir. Falken uzun ömürlü lastik ömrü garantisi ve yüksek müşteri memnuniyeti derecelendirmelerine sahip bir markadır. Ancak Falken her şeyi kapsayan bir marka değildir ve çeşitlilik arayan araç sahipleri için uygun olmayacaktır.

Falken Lastikleri Artı ve Eksileri

+Uzun ömürlü sırt ömrü garantileri

+Nispeten uygun fiyatlı performans lastikleri

+Mükemmel yüksek performanslı ve her türlü araziye uygun modeller

-Sınırlı lastik çeşitliliği

-Kış lastikleri ve kamyon lastikleri için en iyi seçenekler değil

Falken lastikleri, piyasadaki en yeni modellerden biridir. Lastik üreticisi, motor sporları topluluğu içinde hızla bir müşteri tabanı oluşturdu, ancak Falken günlük sürücüler için ne kadar faydalı?

Falken Hakkında

Sektördeki en yeni lastik üreticilerinden biri olan Falken, 1983 yılında kurulmuştur. Japon şirketi, Sumitomo Rubber Industries’in (SRI) bir parçasıdır ve Rancho Cucamonga, California’da yerleşiktir. Falken, yüksek performanslı lastiklerde uzmanlaşmak için kurulmuştur. Şirket, lastik çeşitliliğini artırmış olsa da Falken hala en çok yüksek performanslı modelleriyle tanınıyor.

Falken lastikleri, motor sporları rakipleri ve off-road meraklıları arasında favoridir. Son yıllarda Nürburgring’de 24 Saatlik ADAC Zürih Yarışına, VLN Dayanıklılık Şampiyonası’na, Formula Drift Şampiyonası Serisine ve Formula Bölgesel Japon Şampiyonasına katıldı.

Tüketici düzeyinde uygun fiyatlı yüksek performanslı modellerin yanı sıra yüksek dereceli arazi lastiği de üretir. Binek, kamyon, SUV ve çapraz lastikler dahil olmak üzere çok çeşitli ürünler üretse de Falken, her büyük lastik kategorisinde, seçenekleri sınırlandırabilecek nispeten az sayıda modele sahiptir.

Falken Lastik Endüstrisi Derecelendirmeleri

Sırt Aşınması: Bu sınıf, lastiklerinizin uzun ömürlülüğünü tahmin eder. Sırt aşınmasını hesaplamak için, lastikler 100 puan verilen bir kontrol lastiğine göre ölçülür. Bir lastik 500 diş aşınma derecesine sahipse, bu, kontrolden beş kat daha uzun sürdüğü anlamına gelir.

Çekiş: Bu derece, lastiklerinizin ıslak yolda ne kadar iyi “tuttuğunu” ölçer. Çekiş dereceleri AA, A, B veya C ölçeğinde verilmiştir. İyi günlük yolcu lastikleri tipik olarak A derecesi alır.

Sıcaklık: Bu derece, lastiğin ısı direncini A, B veya C ölçeğinde değerlendirir. Lastiklerin uzmanlıklarına bağlı olarak farklı sıcaklıklara dayanması gerekir. Örneğin, yüksek performanslı lastikler, genellikle dört mevsim lastiğinden çok daha yüksek hızlarda hareket eder ve dolayısıyla daha yüksek sıcaklık derecelerine sahiptir.

Falken Lastik ModeliLastik TipiAşınma PuanıÇekiş PuanıSıcaklık Direnci
Falken WildPeak A/T3WHafif ticari
All-terrain
660AB
Falken WildPeak H/T HT01A4×4/SUV
Touring
All-season
500BB
Falken Ziex STZ05hafif ticari/SUV
All-season
460AA
Falken Sincera SN250A A/SBinek
Grand touring
All-season
320AA

En Popüler Falken Lastikleri

Falken’in en popüler lastikleri, dört mevsim performans ve her türlü arazi modelidir. Dayanıklılıkları ve teknolojik ilerlemeleri nedeniyle, bu Falken modelleri uzmanlık alanlarına çok uygundur. Falken performans lastikleri, düşük gürültüleri ve iyi yol tutuşlarıyla bilinirken, her türlü araziye uygun modelleri en zorlu koşullarda bile iyi sürüş sağlar.

İşte Falken’in en popüler lastik modellerinden birkaçı:

Falken Sincera SN250 A / S: Yıl boyunca sürüş için uygun,lüks, H hız dereceli bir büyük tur lastiği

Falken WildPeak M / T: Üç katlı yan duvar, taş ejektörler ve güçlendirilmiş yan duvarlar ve omuz blokları olan çamurlu arazi lastiği

Falken WildPeak A / T3W: Falken’in en iyi arazi lastiklerinden biri, maksimum çekiş için geniş sırt blokları, silika sırt tasarımı ve omuz boyunca ısıran kenarlarla tasarlanmıştır.

Falken Ziex ZE950 A / S: Özellikle geniş sırt boşluklarına ve kuru, ıslak ve karlı yol koşullarında çekiş için özel olarak tasarlanmış kılcal kanallara sahip dört mevsim yüksek performanslı bir lastik

Bu lastik modelleri hem müşteriler hem de sektör uzmanları tarafından oldukça beğenilmektedir.